Translate

ОТЗВУК

2023-05-07

ОТЗИВИ И КАДРИ ОТ ТРЕТИЯ ФЕСТИВАЛЕН ДЕН

7 май 2023

В третия последен ден от Празниците, след Семинара се проведе заключителният концерт, в който участваха две камерни формации - Камерен хор “Хоталич” и Вокална формация “Мелос” с ръководител Олга Цветкова от Севлиево, както и солистите Оля Цветкова (сопран), Жозе Понзоне (баритон) от Франция и малката Катя Хинова.

Хорът с необичайното име “Хоталич” носи името на антична крепост, която се намира близо до Севлиево. Ансамбълът е създаден преди около 5 месеца от г-жа Олга Цветкова. За този кратък период певците са поели по трудния път на хоровото изкуство. Те са започнали да работят за постигането на ансамблово ладово чувство, прецизна интонация, тембрална уравновесеност и в момента развиват и усъвършенстват още умения, свързани с вокално-хоровото майсторство. В тази своя работа диригентът и певците са подпомогнати от ръководителите на Пътуващо ателие - проект на Младежко сдружение-България, реализиран с финансовата подкрепа на Национален фонд „Култура“ по “Програма за възстановяване и развитие на организации в областта на любителското творчество ‘22”. Тяхното представяне показа, че г-жа Цветкова води хоровите формации в правилната посока. В този хор има хористи деца и възрастни, което е още един животворен импулс. Соловото изпълнение на малката Катя Хинова на стихове от монахиня Валентина Друмева и песента по тях, създадена от Олга Цветкова, завладя сърцата на публиката.

Вокална формация “Мелос” в състав Олга Цветкова, Катерина Николаева и Жозе Понзоне се представи достойно, подобно на хора. Двата камерни ансамбъла оставиха много добро впечатление с добре подбрания си репертоар, доброто му изпълнение и със своята молитвена интерпретация.

В края на концерта фестивалните дни бяха официално закрити от кмета на град Елена инж. Дилян Млъзев. Той пожела на всички участници много творчески успехи и до нови срещи в Елена.

Две думи за стремежа на организаторите от НЧ “Напредък-Елена-1863” , “Младежко сдружение-България”, София, Сдружение “Светъл звън”, София и АИК “Даскалоливницата” Музей на Възраждането "Иларион Макариополски" - гр. Елена.

Целта на тези влюбени в град Елена хора, както и любовта им към искреното майсторско и завладяващо изпълнение ги кара да превърнат мястото (град Елена) и времето (празника на св. вмчк Георги) в място и време за много радост от музиката и радостна среща между поколенията и жанровете, която не се случва често у нас, за да не кажем никак. Прави впечатление, че всякакви суетни претенции остават далеч от фестивалните сцени и храмове. Това констатираме с приятна изненада за трета поредна година. Да си пожелаем незабравими срещи в красивото възрожденско гнездо град Елена! До нови срещи!

снимки: Петя Добрева












2023-05-06

ОТЗИВИ И КАДРИ ОТ ВТОРИЯ ФЕСТИВАЛЕН ДЕН

6 май 2023

Денят започна с една прекрасна празнична служба в чест на св. вмчк Георги Победоносец, водена от отец Атанас, предстоятел на еленския храм “Св. Успение Богородично” и с участието на “Музикално ателие ЕЛИЦА” от София.
Целият ден беше изпълнен с благодат. Празничен импулс изпълваше участниците в богослужението.
Във фестивалната програма за 6 май след службата следваше концерт в Къща музей “Иларион Макариополски” в центъра на град Елена.
В тази прекрасна къща има приказен двор, който подобно на храм те откъсва от външния свят. Такава благодат се усещаше в този момент, че участниците в концерта - деца и певица-дебютант от Пловдив, певец солист и вокална група “Нежен пламък” от Велико Търново - преживяваха необяснима за тях самите изпълваща ги радост, вместо характерните за такива моменти напрежение и притеснения.
Първите участници бяха четири деца от класа по пиано на г-жа Дарина Петкова от Пловдив (Даяна Сиракова на 7 г., Полина Димитрова на 7 г., Елица Куманова на 7 г. и Наталия Славова на 10 г.). Най-впечатляващото за тях бе сериозността и дълбочината, с която децата интерпретираха. От малките детски пиеси до двугласната инвенция в до мажор на Й.С. Бах, публиката стана свидетел на едно завладяващо изпълнение и едно ярко присъствие на четири деца-музиканти. Заслугата за тази радостна среща се дължи както на таланта на всяко едно от децата, така и на умелата, задълбочена, вдъхновена и вдъхновяваща работа на г-жа Петкова.
Освен подрастващи достойно представители на пловдивската клавирна школа, г-жа Петкова представи и своя ученичка, изучаваща вокално майсторство. Г-ца Даниела Капитанова изпълни една от прекрасните песни на големия наш композитор Добри Христов. “Ах, забрадила ѝ” е песен, написана в български дух, като всички останали композиции на благородния варненец. Г-ца Капитанова изпълни само тази песен, но се оказа, че тя се обучава едва от 5 месеца и това е първото ѝ изпълнение пред публика. Нещата се усложняваха и от болестта на нейната преподавателка и корепетитор, която не можа да дойде. На концерта Даниела пя със съпровод, изпълнен от Елица Христова. Двете се запознаха непосредствено преди излизането пред публика. За рутиниран пианист като д-р Христова, общото им изпълнение беше приятен щрих от работата ѝ на главен организатор на Празниците. За Даниела обаче, един нов корепетитор увеличаваше напрежението от дебютното изпълнение. Така или иначе, тя бързо усети, че има стабилен, стриктно следващ я съпровод и това мигновено успокоение и силната благодат дадоха криле на изпълнението ѝ.
Композиторът Георги Попов сподели след концерта: “Докато слушахме това момиче, през ума ми минаха няколко мисли. Каква силна връзка създава музиката между поколенията, дори между хора, незаварили се на земята! Колко силно свързва музиката различни културни, духовни, религиозни и философски системи, национални артистични школи, вкусове и предпочитания, и как ние българите, като създатели или изпълнители на европейски и наши образци, внасяме нашия дял в духовната съкровищница на Европа и на човешкия род. Каква връзка изгради музиката между малката Наталия Славова и отдавна напусналия Земята Йохан Себастиян Бах, или младата певица и стария наш представител на първото поколение български композитори”.
Изпълнението приключи и бе изпратено с много искрени и топли аплодисменти. Браво на г-ца Капитанова за всичко, което е усвоила за този кратък период! Браво за нейното самообладание! Пожелаваме ѝ от сърце високи резултати и скорошни успехи в нейния творчески път!
Солистът г-н Пенко Пенков и вокална група “Нежен пламък” при НЧ “Пламък 2016” от Велико Търново с ръководител Станимир Демирев с много радост и с вдъхновено изпълнение защитиха достойно градския фолклор - една култура, която не рядко събира снизходителни оценки, придружени с елементи на леко неуважение. И двете групи за стари градски песни бяха живо доказателство за съществуването на необходимост от популяризиране на нашата градска култура.
Следобед от 14 часа в камерната зала на НЧ “Напредък-Елена-1863”, един от водещите тонрежисьори у нас, Ивайло Янев Ivo Yanev направи един неповторим семинар, реализиран с финансовата подкрепа на Национален фонд „Култура“/ National Culture Fund, Bulgaria по “Програма за възстановяване и развитие на организации в областта на любителското творчество ‘22”. Повечето от участниците се интересуваха от звукозаписни технологии. След като всички разбраха, че лекторът си "играе" с всичко, което ги е интересувало от години и получаваха отговори на въпросите си преди да ги довършат, се оставиха да ги води завладяващата ерудиция на г-н Янев. Участниците с удивление видяха света на звука от друг ъгъл. Надали някога бяха мислили за звука като символ, или за звука като една силна психична доминанта с много параметри. Г-н Ивайло Янев умело насочваше вниманието на всички към тайни на звукозаписната работа, които са основа в неговата професионална и духовна отдаденост в това дело. Семинарът продължи и на следващия ден с акцент върху работата със звукообработващи програми. Към българските участници се присъединиха и представители на Франция и Китай.

снимки: Петя Добрева, Ивайло Янев, Елица Христова
















2023-05-05

ОТЗИВИ ОТ ПЪРВИЯ ФЕСТИВАЛЕН ДЕН

5 май 2023

За трета поредна година красивият възрожденски град Елена бе домакин на Гергьовските празници.
На 5 май 2023 г. те бяха открити със слово на инж. Димитрина Иванова, председател на НЧ “Напредък-Елена-1863”. След встъпителните думи се състоя концерт на “Музикално ателие ЕЛИЦА” - София, вокална група “Незабравими мелодии” от Елена и Певческа фолклорна група “Кехлибарена огърлица” от Каспичан.
Програмата на столичната формация, ръководена от д-р Елица Христова, представляваше чудесна, пъстра и благотворна връзка между православната песенна традиция и съвременните светски песенни тежнения. Състоя се премиера на създадената от композитора Георги Попов специално за участието на формацията в еленските Празници песен по стихове на Димчо Дебелянов “Лунен блясък”. Концертният репертоар бе представен с култура и финес, които респектират. Много добро впечатление направи увереното присъствие на новите участници в ателието, които бяха подкрепени и от опитни изпълнители. Пожелаваме от сърце на тази културна инициатива, създадена по успешно приключил проект на “Младежко сдружение-България”, реализиран с финансовата подкрепа на НФ “Култура” по програма за “Подкрепа на частни организации в областта на любителското изкуство 2021”, да укрепва и да се развива, а в следващото издание на форума да участват всичките обучаващи се, които тази година не можаха да дойдат. Участието на софийският състав стана възможно благодарение на финансовата подкрепа на Столична програма "Култура" по програма "Мобилност" 2023.
Вокална група “Незабравими мелодии” от Елена, с ръководител Румяна Тодорова, изпълни 3 песни и така, ако при първите изпълнители видяхме много интелигентно направена връзка между православната и светската песенни традиции, то вторият и третият участници в концерта, прекрасно предадоха връзката между т.н. селски и градски фолклор. В изпълнението на групата от град Елена чухме една изненадваща за подобни състави тембрална уравновесеност (спятост) и дълбоко-съкровено отношение към текста, което направи изпълненията искрени и завладяващи. Участниците от Елена достойно защитиха името на своя град и получиха грамота, подаръци, аплодисменти и поздравления.
Певческа фолклорна група “Кехлибарена огърлица” с ръководител Тодор Ганчев при НЧ “Пробуда-1928”, Каспичан взе участие в концерта със 7 жени певици и съпровод, който беше на синбек. Певиците изпяха своите песни, в които категорично защитиха присъствието на духовната ни бодрост и веселие, така характерни за нашия фолклор!
След изпълнението си, тези мили жени, истински представители на автентичното ни народно творчество, получиха дълги, топли и сърдечни аплодисменти за своето искрено и завладяващо изпълнение.
Организаторите връчиха грамота, подариха награда и им пожелаха на добър час и до нови срещи.
И трите формации показаха черта, характерна за нас българите - ние имаме такъв темперамент, който предопределя музикалните ни изпълнения, а именно да са винаги много емоционални, одухотворени и завладяващи.
Форумът се осъществява със съдействието на Община Елена и финансовата подкрепа на Национален фонд „Култура“/ National Culture Fund, Bulgaria по "Програма за възстановяване и развитие на организации в областта на любителското творчество-2022" и Столична програма "Култура" по Програма "Мобилност" 2023.

Снимки: Петя Добрева





Повече снимки ТУК.

2022-05-31

СПОДЕЛЕНИ ВПЕЧАТЛЕНИЯ от "Гергьовски песенни празници - Елена" 5-7 май 2022

Благодарим за топлия, сърдечен и безупречно организиран прием като участници във фестивала!
Този музикален, духовен празник ни накара да се почувстваме вдъхновени, удовлетворени и обогатени от взаимния обмен на творчески емоции, идеи и интерпретаторски умения!
Благодарни сме за градивната високопрофесионална оценка на многоуважаемия от всички нас (музикантите) композитор г-н Георги Попов, която ни мотивира да продължим развитието си в правилната посока !
Горещо препоръчваме този фестивал!
Пожелаваме здраве и изобилно Божие благословение на всички!
Олга Цветкова - участник в Празниците, ръководител на формация "Мелос", Севлиево, певица

2022-05-18

СПОДЕЛЕНИ ВПЕЧАТЛЕНИЯ за концертните изпълнения от второто издание на "Гергьовски песенни празници - Елена" 5-7 май 2022


Дамски камерен хор “Дунавски вълни”
 с диригент Весела Тодорова  от Русе е със сравнително кратка биография, но е умело воден в пътя на българските хорови традиции, които бяха характерни за най-близките години на нашето хорово изкуство.
Г-жа Весела Тодорова бе изградила своята програма предимно от светски произведения. Благодарение на тази програмна насоченост хорът демонстрира много точно дозирана изпълнителска освободеност, интерпретационна виталност, добра интонационна устойчивост и чувство за стил.
Хорът се превъплъщаваше умело-артистично от партитура в партитура, за да постигне извисено монументално звучене в последното произведение написано от Алдонис Калнинс. Би било рано да се каже, че този хор е съвършен изпълнителски апарат, но имайки предвид младостта на певците и устрема на диригента, с увереност можем да твърдим, че имат капацитет да превърнат горната мисъл в реалност. 
Благодарим за Вашето участие в Гергьовските песенни празници и най-сърдечно Ви желаем големи успехи, дълъг творчески живот и здраве!
Георги Попов


Ансамбъл при старинен храм "Св. Петка"
 с диригент Евелина Кулински, София е изграден от млади професионални музиканти, бивши и настоящи студенти на НМА “П. Владигеров”. Този камерен ансамбъл представлява мъжки вокален квартет към който умело се прибавя (присъединява, вплита) и гласът на диригента (ръководителя) г-жа Евелина Кулински.
Песнопенията, в които женският глас “носи” основната мелодическа линия (като например песнопението “Чистая Дево” по молитвата на св. Нектарий Егински) мъжките гласове музицираха в тиха динамика, с добра ансамбловост и спятост, но женският глас може би трябваше да потърси свой “по-мек” нюанс (оттенък), особено в по-високата теситура, до която достига песнопението, или да се помисли за друго “пренареждане” на гласовете в квинтета. Независимо от това, изпълнението се хареса на публиката и бе изпратено със заслужени аплодисменти.
При изпълнението на северно-православни песнопения хорът показа добрата си музикално-професионална подготовка. Певците с удоволствие изпълняваха по-усложнената на места хармония и от тях струеше познатата на музикантите вътрешна удовлетвореност и радост. 
В същото време обаче, тези изразни средства: сложна хармония; застинала дисонантна звучност; особени контрапунктични движения; битонални петна и дори алеаторни движения, са част от партитурите на по-новите композитори - руси, украинци и православни финландци и др. Тези средства, изразяващи различни мистични чувства, настроения и представи се отличават с една особена суровост. Мисля си обаче, че колегите, които имат афинитет към тази музика, би трябвало по-задълбочено да изучават нейния мистицизъм. Тогава "исихастките" и "аскетични" настроения ще станат водеща практика в интерпретаторския труд и изпълненията биха достигнали високи нива. 
От сърце Ви пожелавам да достигнете тези височинни нива с дълбоки, вглъбени и мъдри изпълнения, които да превърнете в над храмово свещенодействие. 
Благодаря Ви, че намерихте средства, време и желание да се включите в нашите празници и празнични богослужения, и да придадете на този форум красив и сакрален колорит с Вашите майсторски изпълнения. 
Георги Попов


“Колегиум ОСАННА” с ръководители Георги Попов и д-р Елица Христова, София е сред първите участници на “Гергьовски песенни празници” в Елена. Щастливи сме, че музикантите от Колегиума за пореден път гостуват в нашия град. Този вокален ансамбъл се отличава с много различия от подобните му, но тук ще отбележим техния звук и репертоар.
Звукът им, както казват те, е особен, съобразен с храмовото архитектурно пространство. Постига се чрез вокална техника, наречена от създателите си брегомофония. При добро владеене на тази техника се създава специфичен звук, който изпълва цялото храмово пространство с еднаква, мека и спокойна звукова емисия.
Тази година репретоарът на Колегиума отново изненада публиката. Той включваше произведения от няколко български певчески школи. Бяха изпълнени песнопения на “болгарский роспев” от Скитските ирмологиони от манастира “Манява” (днешна Украйна) от XVII-XVIII в., от еленската и рилска певчески школи. Тези монодийни произведения бяха направени многогласно от композитора Георги Попов. Освен негови обработки, музикантите изпяха и няколко негови авторски произведения от Златоустовата литургия, написана освен на църковно-славянски и български език, на богослужебен гръцки, съвременен английски, немски, френски и италиански.
Публиката прие изпълненията топло и с благодарност, към която се присъединяваме и ние - съорганизаторите от град Елена. 

Формация "Мелос", Севлиево
Тази симпатична малка формация, изведнъж и съвсем неочаквано превърна "Гергьовски песенни празници" в международен форум. Никой не предполагаше, че от Севлиево ще пристигнат професионални музиканти - българи и французин! За първи път колегите от формация “Мелос” представиха своя нов проект пред публиката на град Елена. Те бяха в състав Олга Цветкова - ръководител и сопран, Катерина Николова - мецосопран и Жозе Понзоне - баритон.
Искам за подчертая огромната по количество работа, която г-жа Цветкова се бе наела да свърши. Тя е трябвало да проведе дълга и упорита вокална работа (професионалните интереси на г-жа Николова и г-н Понзоне са насочени към българския фолклор, а всички музиканти знаем разликата в звукоизвличането). Другият проблем пред колегата е бил да въведе своите партньори в традицията на православното пеене, нещо което се забавя, а може би и донякъде затруднява от присъствието на представител на католическата традиция.
Въпреки тези трудности и краткия период на подготовката, г-жа Цветкова бе успяла в основни линии да постигне целите на проекта и това и бе позволило да изгради една разнообразна и богата програма, включваща монодия, многогласие, български, руски и гръцки образци и две народни песни, които представи солово.
Основното ми впечатление от концерта на формация “Мелос” е, че богословът Олга Цветкова е бил по-силно въздействащ от музиканта, тъй като изпълненията на формацията бяха проникновени, молитвени и изпълнени с естествено, а не бутафорно смирение. Това направи програмата привлекателна и затрогваща. По-голямото вокално майсторство е на път и е доста близо.
От сърце желаем на колегите много успехи!
На добър час!
Георги Попов



За Младежки хор "Свобода" с диригент Михаела Котева, София бях чувал, но не ги познавах. Когато ги срещнах очи в очи, пред мен застанаха фини, изискани, интелигентни млади български люде, които навсякъде биха били посрещнати радушно. Техният диригент г-жа Михаела Котева имаше същото излъчване на млад и фин човек, но по време на концерта демонстрира една почти “мъжка” категоричност на диригентския жест.
Програмата на хора можем да разделим на две части - духовна и светска. И двете части изобилстваха от шедьоври на стари и нови български композитори - Петър Динев, Добри Христов, Петър Льондев и други. Още в началото на първата част си пролича, че хористите разполагат с оскъдна информация относно интерпретацията на духовната музика. В
песнопението “Достойно есть” на Петър Динев например си личеше, че целият хор не е съвсем наясно каква е тази част от основното богослужение - светата литургия. Кога се пее, т.е. след кои и преди кои части е мястото й. Почти същото се отнася и за песнопението “Тебе поем”. В литургичния цикъл то се изпълнява непосредствено преди “Достойно есть” и е последното песнопение от най-мистичната литургична част - литургичният своеобразен център “Милость мира”. Всяка информация, свързана с литургичното време и пространство, библейските особености и реда, би задълбочила и умъдрила изпълненията на този интелигентен и чувствителен млад хор. Тогава например, тихата динамика няма да стои като средство, взето от светската музика, а като израз на интерпретаторска "аскетика" и неподправено изпълнителско смирение. Въпреки скромната информираност, диригентът и певците от хор "Свобода" интуитивно точно се ориентираха и предложиха добри и въздействащи изпълнения от първата част на своята програма. 
Втората светска част на концерта започна с “Ерген Деда” на Петър Льондев и завърши с красивата песен на съвременния норвежки композитор Ола Джейло. В тази втора част хористите се чувстваха като че ли “по-удобно”. Във всеки случай, настроението, с което изпълняваха всяка песен беше абсолютно адекватно на съдържанието й. Диригентските интерпретации и хористите работиха във вярна посока доразкриваха и обогатяваха авторовия замисъл на всяко изпълнено от тях произведение.
В края ще споделя отново, че този хор е съставен от много млади и интелигентни хора. Те притежават голям капацитет и перспектива за развитие. При правилно проведена и точно насочена подготовка от страна на диригента и сътрудниците му, хорът скоро би се превърнал в един много добър и въздействащ вокален ансамбъл.
Благодарим Ви за участието в “Гергьовски песенни празници”! Желаем Ви от сърце на добър час и много успехи! 
Георги Попов


Хор "Нуша" с диригент Нели Андреева, София е млад ансамбъл, който с изпълненията си освежи и оживотвори "Гергьовските песенни празници" в Елена, 2022.
Програмата на хора бе изградена от две части. В първата част прозвучаха духовни произведения от православната хорова практика. Колегиално-приятелски бихме посъветвали г-жа Нели Андреева да информира малко по-подробно децата какви части от какви служби изпълняват. Така извадени от богослужебния контекст, църковните песнопения предизвикват повече въпроси в интуитивните детски души. Децата усещат, че се намират в някакво мистично време и пространство, но какво е то не им е съвсем ясно.
Въпреки това, бях много приятно изненадан, че те успяха да изпълнят програмата на първата част концентрирано, за което голям дял има диригентът, и музицираха със сърдечност, която не се среща често при изпълнението на православна музика от народните хорове. Към тази сърдечност не мога да не прибавя и едно неподправено смирение, което приближаваше изпълненията на хор “Нуша” до високите изпълнителски нива на сакрална музика.
Втората част предостави възможност на певците да се изявят в “свои води”. Песните от Родопите, Добруджа, Шоплука, Македония и Тракия, изпълнени със стиловост, прецизност и артистизъм, предизвикаха възторга на многобройната публика. Прекрасните носии, милото и нежно присъствие на децата, умелото водене на хора от г-жа Андреева, която с лекота и мекота сменяше дейностите - диригент, хорист, солист - бяха част от онази освежаваща и оживотворяваща струя, която хорът мощно вля в Гергьовските песенни празници.
От името на организаторите и от свое име им благодаря за незабравимото им участие и приноса им към колорита на този форум!
Георги Попов

2022-05-18


На “Гергьовски песенни празници” в Елена се появи една формация “Ателие ЕЛИЦА” с диригент Елица Христова, София, която печелеше лесно одобрението на публиката и на някои от музикантите. Тази малка група от много малки певици между 6 и 10 години бе подкрепена от 2 момичета - всички те, малка част от участниците в Музикалните ателиета създадени по проект “Музиката в нас”, реализиран с финансовата подкрепа на НФ “Култура”.
Диригент и корепетитор на тази съвсем наскоро създадена формация е д-р Елица Христова. Програмата включваше много български песни, написани от композитора Георги Попов по прекрасните детски стихчета на Чичо Стоян и Йордан Стубел (чиито корени са от гр. Елена). Специално за тазгодишното издание на Празниците, композиторът Георги Попов е написал “Гергьовска песен” по стихове на Йордан Стубел, която те изпълниха заедно. Децата пяха с много настроение жизнерадостните песни сред приказния двор на къщата-музей “Иларион Макариополски”, потопени в щедрите милувки на пролетното слънце и майсторския съпровод на диригента-корепетитор Елица Христова.
Е, децата пяха добре, по отношението на интонацията и текста може да имаме претенции, но по отношение на спонтанния детски артистизъм - не.
Зад огромната работа на д-р Елица Христова, като диригент на непрекъснато менящия се състав на “Колегиум ОСАННА” стои нейната съпровождаща педагогическа работа. Тази нейна дейност е сърцевината на съвместния им труд с Георги Попов, защото тяхната цел винаги е била насочена към този център, който днес почти изчезна, и който се нарича - връзка между поколенията.
Като осъзнаваме важността на техния стремеж и трудностите за неговото постигане, макар и частично, ние - като съорганизатори от град Елена, заставаме с нашата подкрепа до тях и им желаем много творчески, духовни и житейски успехи! 


ЕЛЕНСКИТЕ "ГЕРГЬОВСКИ ПЕСЕННИ ПРАЗНИЦИ"  В МЕДИИТЕ

2022-05-17

ГЕРГЬОВСКИ ПЕСЕННИ ПРАЗНИЦИ - отразени в вестник "Еленска трибуна"


2022-05-10 

ГЕРГЬОВСКИ ПЕСЕННИ ПРАЗНИЦИ - visit.elena

2021/2022 eventimeta

2022-05-10

Гергьовски песенни празници в Елена - Янтра днес

2022-05-09

ГЕРГЬОВСКИ ПЕСЕННИ ПРАЗНИЦИ - elena

2022-05-09 

Гергьовски песенни празници огласиха Елена - в 24 часа

2022-05-03

Разговор с диригента Елица Христова и композитора Георги Попов - БНР

2022-04-18

Разговор за част от нашите проекти и инициативи в предаването "Седмицата в 150 минути" на ТВШумен с водещ Красимир Кънчев.

2022-04-14


2022

За организирания от нас фестивал "Гергьовски песенни празници - Елена" ТУК

 2021-05





Публикацията може да видите ТУК





2021-05-08

С концерт на Колегиум ОСАННА приключиха Гергьовските песенни празници в Елена regnews

2021-05-07



Публикацията може да видите ТУК








2021-05-07


Публикацията може да видите ТУК





Няма коментари:

Публикуване на коментар